Terapia dopochwowa neomycyną Chlamydia Trachomatis

Rozpoczęłam terapię dopochwową neomycyną (Chlamydia Trachomatis) - mam zapisane 12 "gałek" - wzięłam 7 i rozpoczęła mi się miesiączka. Co zrobić? kontynuować leczenie po miesiączce? Przerwać całkiem? Brać w trakcie? Bardzo proszę o pomoc. Jeśli się uprzeć, to mogę dziś jeszcze jedną wziąć, bo krwawienie jest na razie małe :/.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety na czas miesiączki powinna Pani przerwać stosowanie globulek. Po miesiączce proszę wznowić leczenie, aczkolwiek ze względu na przerwę może być konieczne powtórzenie pełnej terapii. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.