Test na metokropramidem na hiperprolaktynę przy powiększonej prolaktynie

Witam man do zrobienia test z metokropramidem na hiperprolaktyne przy powiekszonej prolaktynie.man 2 pytania czy po tej tabletce moge miec przelom nadcisnieniowy przy obecnosci guza chromochlonnego o ktorym moge niewiedziec jeszcze?mialam robiony rezonan glowy 6 miesiecy Temù i nic nei bylo jednak byl to rezonans bez kontrastu.dziekuje da odpowiedzi zrozpaczona

Lek. Katarzyna Szymczak

Przełom nadciśnieniowy w tym teście raczej nie powinien mieć miejsca. Dlaczego podejrzewa Pani u siebie guza chromochłonnego? Jakie ma Pani ciśnienie? napady gorąca?potów?drżenia? wzwyżki ciśnienia? Jeśli ma Pani jakieś niepokojące objawy proszę o nich powiedzieć lekarzowi przed testem.
Pozdrawiam