Test na obciążenie glukozy w 25. tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 25. tygodniu ciąży. Wykonałam test na obciążenie glukozą 75 g. Na czczo wynik - 77(z krwi),99(z palca). Po 30 minutach zwymiotowałam, następujący wynik po obciążeniu po 1godzinie wynosi 61 mg/dl, a po dwóch godzinach wynosi 72 mg/dl. Wiem, że mieszczę się w normie,która jest do 140. otóż chciałam się zapytac, czy moje wyniki są prawidłowe mimo tego,że zwymiotowałam po wypiciu glukozy?

Aleksander Ropielewski

Wyniki są prawidłowe, jednak sugerowałbym ponowne wykonanie testu ze względu na jego zaburzony wymiotami przebieg.