Test obciążenia glukozą przy niedoczynności tarczycy

Witam! Zrobiono mi test obciążenia glukozą ( 75 g)- wynik - na czczo - 107,9 / norma 70-99/ ,- Glukoza po 2 godz - 112,5. Przyjmuję Bilokord i statyny na cholesterol / mam niedoczynnośc tarczycy . Może to ma wpływ na podwyższenie na czczo ???Nikt w rodzinie z linii mamy i taty / 5 pokoleń w " tył " nie chorowali na cukrzycę /,- robiłma badanie tej ?? .. hemoglobiny glikowanej - też trochę / nieznacznie / podwyższone .Jadwiga J.

Zaburzenia funkcji tarczycy mogą generować zaburzenia tolerancji glukozy. Jednak to nie oznacza, że należy je lekceważyć. Wyniki wskazują na stan przedcukrzycowy o typie nieprawidłowa glikemia na czczo. W tym zaburzeniu ważne jest aby mieć prawidłową masę ciała, czyli warto przemyśleć dietę i aktywność fizyczną. W razie wątpliwości lub braku efektu wskazana wizyta u diabetologa.