Test obciążenia glukozą w 22-tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 22 tyg. ciąży. Ostatnio miałam robiony test obciążenia glukozą - 75 gr. Bardzo proszę o interpretację wyników, ponieważ trochę mnie niepokoją : wynik na czczo 76 mg/dl, po 2 h od zażycia glukozy: 50 mg/dl. Dodam tylko, że mojego ginekologa trochę te wyniki zaniepokoiły, ale gdy poszłam po skierowanie do diabetologa, mój lekarz rodzinny stwierdził że wyniki są dobre i nie ma potrzeby dodatkowych konsultacji. Teraz sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę iść do diabetologa jeśli tak zalecił ginekolog, krzywa obciążenia jest tzw płaska. Tzn ten wynik po 2h jest bardzo niski. Sugeruje wizyte u diabetologa