Test obciążenia glukozą w 29 tygodniu ciąży

Mam pytanie dotyczące testu obciążenia glukozą(75g) w czasie ciąży jestem w 29 tygodniu ciąży, na czczo miałam 183 mg/dl, po godzinie 229mg/dl i po 2 godzinach 83 mg/dl. Czy to potwierdza że mam cukrzycę ciążową, niepokoi mnie wynik na czczo, dzień wcześniej zjadłam sporo słodkości czy to może mieć wpływ na wynik?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik na czczo wskazuje na cukrzycę. W razie wątpliwości konieczne będzie powtórzenie badania. Proszę udać się na wizytę kontrolna do lekarza prowadzącego.