Test na tolerancję glukozy przy cukrzycy ciążowej

Witam. W czasie ciąży miałam cukrzycę ciążową (Glukoza 2 godziny po obciążeniu 161 mg/dl). Powtórzyłam po porodzie test na tolerancję glukozy. Wynik: Glukoza we krwi na czczo 102 mg/dl (zakres referencji 70-105) i Glukoza 2 godziny po obciążeniu 132 mg/dl. Proszę o interpretację wyniku. Czy nie jest on za wysoki? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania jest prawidłowy. Niemniej jednak należy udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.