Interpretacja wyniku testu tolerancji glukozy

dzień dobry w 24 tc zrobiłam test tolerancji glukozy 2 punktowy, 75 g. wyniki: na czczo 94 po 1 h: 212 mg/dl po 2 h : 161 mg/dl Czy powinnam zgłosić się do diabetologa ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wynik po 2 godzinach jest powyżej 140 mg/dl co oznacza cukrzyce ciążową. Powinna Pani zgłosić się do diabetologa celem ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam