Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Toksoplazmoza a ciąża - czy mogę planować dziecko?

Witam, mam 28 lat, we wrześniu chcemy się starać z mężem o dziecko. Robiłam badania 12 lipca na toksoplazmozę: - przeciwciała w kl. IgM 0,181 (wynik dodatni) - przeciwciała w kl. IgG > 650 (wynik dodatni). Dzisiaj powtórzyłam badanie na przeciwciała w kl. IgG i znów wyszedł > 650. Całe życie wychowywałam się ze zwierzętami. Moje pytanie jest takie czy możemy zacząć we wrześniu starania o dziecko, czy muszę poddać się leczeniu? Pozdrawiam, Marta
28 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy