Toksoplazmoza - proszę o interpretację wyników, bo nie wiem, czy mogę planować teraz ciążę

Witam. Proszę o interpretację moich wyników, ponieważ planuję ciążę i nie wiem, czy jest to bezpieczne i odpowiedni czas. Przedstawiają się następująco: 10.08.2009r. Igg - 43 Igm - 2,46, awidność- 0,30 (graniczna) Wizyta w poradni chorób zakaźnych w Starachowicach, leczenie: 3 x D***, 2 x E***, kwas foliowy i ranigast. Po 7 dniach leczenia zrezygnowałam ze względu na skutki uboczne: wymioty biegunka, wysoki puls, złe smopoczucie. Wizyta w poradni chorób zakaźnych w Kielcach. 06.10.2009r. Igg - 14,3, Igm - 5,36 awidnośc 46,61(niska), leczenie 3 x R*** 1 x D***. Po 14 dniach przerwałam leczenie ze względu na skutki uboczne Kolejna wizyta 08.01.2010r. Igg - 10,7, Igm - 4,28, leczenie - nie zastosowano żadnego, należy odczekać na wyniki awidności. Przyjmowanie olejku pichotowego przez 3 tyg., 2 x dziennie po 10 kropli. 23.04.2010r. awidność wysoka - 61,96% (wysoka) - (Od 60% - dopiero wysoka) Bardzo proszę o poradę i interpretację w/w wyników. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł najlepiej ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl