Tomografia komputerowa a karmienie dziecka

Witam. Mam pytanie mam mieć wykonaną tomografie komputerową głowy a karmie piersią dziecko, czy po badaniu mogę karmić.Z góry dziękuję za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli będzie to badanie bez podania kontrastu to nie ma konieczności robienia przerwy w karmieniu. Jeśli zostanie podany kontrast to należy zaniechać karmienia nawet przez 48 godzin. Długość karencji zależy od rodzaju podanego kontrastu. O szczegóły proszę zapytać podczas badania.