Torbiel centralna u 67-letniej osoby a odpowiednie działania

mam 67 lat,prowadzę zdrowy styl życia,dużo ruchu i płynów 1.5 litra dziennie.Tymczasem podczas badania USG wykryto:torbiel centralna sr 10,9 mm.Co może być przyczyną?Jak leczyć naturalnymi sposobami i jak zapobiegać?Uprzejmie proszę o odpowiedz.

Witam serdecznie,

Nie ujęła Pani w swoim pytaniu o jaką torbiel chodzi. Podejrzewam, że miała Pani na myśli torbiel na nerce. Mechanizm powstawania torbieli nie jest do końca znana. W przypadku torbieli nabytych występują one w około 30% populacji dorosłej. Jeśli torbiel nie daje żadnych objawów wówczas nie wymaga ona leczenia. W przypadku torbieli nerki, która daje obawy, należy zgłosić się do lekarza chirurga lub urologa w celu konsultacji.
Sugeruję aby udała się Pani z wynikiem badania USG do lekarza zlecającego badanie lub urologa w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

W domyśle mówimy o torbieli centralnej nerki. Są to najczęściej zmiany łagodne. Styl życia nie ma wpływu na ich powstawanie. Ze względu na niepokój wskazana konsultacja urologa.