Torbiel na jajniku po porodzie

Witam. Jestem 17 tygodni po porodzie. Ostatnio na wizycie lekarz stwierdził torbiel na jajniku (4cm). Dostałam Orgametril. Mam łykać 2x1 przez 2 tyg. Jaka jest szansa że torbiel się wchłonie? Kiedy mogę spodziewać się miesiączki? Czy zakazane jest spożywanie alkoholu podczas kuracji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie ma dokładnej cezury czasowej, kiedy torbiel powinna zniknąć. Proszę udać się do swojego ginekologa na kontrolne badanie w następnym cyklu. Pozdrawiam