Torbiel jajnika a planowanie dziecka

Dwa miesiące temu stwierdzono u mnie torbiel na prawym jajniku zostały mi przepisane tabletki: gynoflor, orgametril i butapirazol. Mam to stosować przez trzy miesiące a potem udać się na badanie. Ginekolog powiedział że jeśli nie zniknie czeka mnie zabieg. Słyszałam rożne opinie, że czasami zabieg powoduję problemy z zajście w ciążę, a w tym roku chce starać się o dziecko.Czy da się tego uniknąć? Także gdy uciskam prawą stronę podbrzusza czuje ból. Czy to z powodu torbieli?

Witam. Opisany ból brzucha najprawdopodobniej jest spowodowany właśnie torbielą. Proszę nie martwić się na zapas. Kuracja hormonalna w większości przypadków pozwala wyleczyć tego typu zmiany.

Proszę zakończyć przepisane leczenie, w trakcie badania kontrolnego po leczeniu zostanie podjęta przez lekarza decyzja co do dalszego postępowania-obserwacja czy leczenie zabiegowe.