Torbiel na prawym jajniku u 30-letniej kobiety

W sobote wieczorem trafiłam na SOR z bólem brzucha po prawej stronie (promieniujący jakby w każdą strone, do pępka, do nerki, do boku, do pachwiny), oprócz tego zdrętwiała mi prawa noga, co uniemożliwiło normalny chód. Lekarka wykluczyła zapalenie wyrostka rob. i po wywiadzie skierowała do ginekologa. Super słusznie, bo w poniedz usg gin wykazało torbiel w prawym jajniku. Ginekolog zbadał i uznał, że jest ok. Usg jamy brzusznej również. Więc o co chodzi? Z góry dziękuje bardzo za informacje

Witam,
jeżeli torbiel jest duża, daje dolegliwości bólowe lub w obrazie USG wygląda nieprawidłowo - powinna zostać podjęta decyzja o jej usunięciu.
Proszę zgłosić się z wynikiem USG do swojego lekarza ginekologa.

Pozdrawiam