Torbiel o policyklicznych zarysach w dolnym biegunie nerki prawej

W dolnym biegunie nerki prawej torbiel o policyklicznych zarysach o wym.36x42 Podprzeponowo w tkance tluszczowej po stronie lewej lite owalne ognisko przylegające do ściany żołądka o wym.15x12 mm. Czy wymaga to operacji i jest zagrożeniem.?

Witam serdecznie,

Udzielić Panu odpowiedzi na Pana pytania oraz postawić rozpoznanie może lekarza kierujący na badanie lub specjalista urolog lub nefrolog. Na podstawie samego obrazu USG nie można postawić rozpoznania. Lekarz na wizycie musi Pana zbadać fizykalnie, zebrać wywiad i ewentualnie zlecić dodatkowe badania. Na podstawie tych wszystkich czynności może dopiero postawić diagnozę. Dlatego sugeruję udać się z wynikami do lekarza urologa lub nefrologa w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.