Torbiel okołojajnikowa a starania o ciążę

Witam, mam torbiel okolojajnikową ok.3 cm w ocenie ginekologa najprawdopodobniej skórzastą ( test roma, ca125 w normie) oraz 1,5 cm na drugim jajniku. Wg lekarza powinnam zacząć starania o dziecko, czy nie lepiej wcześniej je usunąć i wtedy myśleć o dziecku?

Jeżeli ginekolog zaleca starania o ciążę, to chce uniknąć traumy w postaci zabiegu operacyjnego. To naturalny sposób na pozbawienie się problemu. Proszę zaufać lekarzowi.