Czy 5 cm torbiel jajnika utrzymującą się przez wiele miesięcy można leczyć hormonalnie?

Dzień dobry. Proszę o informację, czy 5 cm torbiel jajnika utrzymująca się przez wiele miesięcy można leczyć hormonalnie czy tylko operacyjnie? Ca125 w normie, ROMA 20%.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy miesiączkuje Pani? Konieczne dalsze postepowanie w zależności od miesiączkowania proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa