Torbiel przyzębna w dolnym biegunie lewej zatoki szczękowej

Witam! Zdiagnozowano u mnie torbiel przyzębną wielkości 12 mm położoną w dolnym biegunie lewej zatoki szczękowej (nad moim najsłabszym zębem). Proszę o odpowiedź, jakie mogą być negatywne skutki zdrowotne w przyszłości po pozostostawieniu tej torbieli tak jak jest bez podejmowania jakichkolwiek działań leczniczych? Czy może ona zaniknąć samoistnie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

torbiel tej wielkości związana z zębem wymaga resekcji najlepiej z jednoczasowym leczeniem kanałowym i wstecznym wypełnieniem
negatywne skutki utrzymywania przewlekłego stanu zapalnego mogą być bardzo różne - począwszy od najbliższej okolicy czyli np zaburzeń wzroku po np zapalenie wsierdzia
koniecznie należy sie leczyć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Torbiel nie zniknie samoistnie. Należy ją usunąć chirurgicznie.
Proszę zgłosić się na konsultację do chirurga ( najlepiej szczękowo - twarzowego ). Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie CT.