Torbiel w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej w TK

witam panie doktorze w styczniu 2016 roku u stomatologa znaleziono mi torbiel skierowano do laryngologa dostałam skierowanie na badanie TK opis w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej torbiel wielkości ok 20x15 mm ta torbiel jest nad lewą siódemką zęba ząb mi dokucza od ponad roku z tyłu zęba czuje rozpieranie pani doktor zdecydowała o leczeni tego zęba wróciłam do stomatologa tam sprawdzili i wykluczyli leczenie wymienili starą plombę a ząb mi dokucza proszę o poradę pozdrawiam

Bez badania bezpośredniego i rtg odpowiedź jest nieprecyzyjna.Torbiel należy usunąć w warunkach szpitalnych na oddziale laryngologicznym lub chirurgii szczękowej.Ząb w zależności od technicznych możliwości,stopnia zniszczenia...należy przeleczyć kanałowo, a może jest już do usunięcia.