Torbiel Rathkego lub microadenoma

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku: Część gruczołowa wzmacnia się po podaniu paramagnetyku, z wydrębnienie w części tylnej ppłata hypointensywnego ogniska 4 x 3 x 6 mm. Zmiana może odpowiadać torbieli Rathkego lub microadenoma. Pogrubienie do 11 mm w wymairze strzałkowym tkanki limfatycznej migdałka gardłowego. W sekw. a x T2 prope kilka ognisk podwyższonego sygnału w istocie białej podkorowej, najpewniej o typie naczyniopochodnym. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

wynik może sugerować mikrogruczolaka przysadki. proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa - konieczna dalsza diagnostyka.