Torbiel szyszynki wyraźnie modelująca górną część blaszki pokrywy

Jestem po badaniu MR. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku: Wykonano dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Torbiel szyszynki o wymiarach 19x16x12 mm wyraźnie modelująca górną część blaszki pokrywy. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę udać się na konsultację do neurochirurga, torbiel jest duża i modeluje struktury mózgu. Być może trzeba będzie operować by nie doszło do ucisku. To oceni specjalista po obejrzeniu wyniku MRI i zebraniu wywiadu.