Torbiel u 5-latki

Witam. 5-letnia córka 6 tygodni temu nabiła guza od 5 tygodni nie maleje. Raz byłam u rodzinnego lekarza z dziećmi i przy okazji za pytałam co mam zrobić, bo od dwóch tygodni nie schodzi. Lekarz stwierdził, że to nic takiego i nie mam się przejmować. Po kolejnych dwóch tygodniach poszam do lekarza rodz. i dał skier. na rtg-nic nie wykazał dostałam skier. do chirurga dzięc. i stwierdził, że to torbiel i trzeba usunąć. Jak mogę jeszcze sprawdzić czy to torbiel? W grudniu córka ma iść na zabieg.

Taka zmiana być może nie jest żadną torbielą tylko zwłókniałym krwiakiem po nabiciu przez dziecko "guza". Taki guz nie ulega wchłonięciu wskutek jego wtórnemu przerostowi tkanką włóknistą. Można go usunąć jedynie zabiegowo. Aby ocenić dokładnie strukturę takiego guza warto byłoby wykonać USG tej zmiany.