Torbiel w obrębie jajnika a szanse na ciążę

Witam. Okazało się że mam torbiel na jajniku.Prosze mi powiedzieć co to jest i czy to jest groźne? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę? A gdy już w nią zajdą czy mogą być jakieś konsekwencje? Proszę o jak najwięcej informacji.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiedz na Pani pytania zależy tak naprawdę od tego jak ta torbiel wygląda jakiej jest wielkości itp. Proponuje udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie, zarówno dotyczące postępowania z torbielą jak i odpowiedniego postępowania zajścia w ciążę.