Torbiel w prawym najądrzu oraz bóle pleców i podbrzusza

Mam pytanie. Od 2000 roku mam torbiel w najądrzu prawym, boli mnie to często. Czy może to być wina masturbacji dziennej? Oprócz tego mam problemy w oddawaniu moczu, pieczenie w cewce moczowej, szybki wytrysk nasienia, ból i zaczerwienieni skóry penisa. Czy jak usunę torbiel to jest szansa, że bólu nie będzie. Czy jest to też inny problem? Mam też bóle pleców, podbrzusza i coraz częściej boli mnie to jądro.

Trudno mi konkretnie stwierdzić co jest obecnie przyczyną Pana dolegliwości bez bezpośredniego badania. Na pewno trzeba w tej sprawie ponownie skonsultować się z urologiem. Torbiel najądrza może wyzwalać dolegliwości bólowe i to najczęściej przed osiągnięciem wytrysku kiedy sperma w szybkim tempie nagromadza się w przewodach wyprowadzających (czyli głównie w najądrzu). Pieczenie w cewce moczowej, ból w zakresie cewki i penisa, zaczerwienienie może świadczyć o stanie zapalnym układu moczowo-płciowego o podłożu bakteryjnym i/lub np. grzybiczym. W takim przypadku warto byłoby wykonać badanie ogólne moczu (być może z posiewem moczu), USG układu moczowego i jąder. O wszystkim (odpowiedniej diagnostyce) zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu. Być może torbiel najądrza (wszystko zależy od wielkości) będzie wymagać leczenia operacyjnego.