Torbiel w układzie krokowym

Dzień dobry, mąż ma wtórnie zmienioną torbiel w układzie krokowym dziś odebrał wynik biopsji - nie ma komórek nowotworowych, lekarz kazał przyjść do kontroli za pół roku, nic konkretnego nie powiedział, brał omnic ocas przez 3 miesiące i objawy ustąpiły. Proszę powiedzieć mi jakie leczenie czeka męża, czy to jest rak? I czy to jest wyleczalne. Torbiel ma 1,5 cm. Dziekuje i bardzo proszę o informacje
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeśli w badaniu biopsyjnym nie wykryto komórek nowotworowych oznacza to, że prawdopodobnie nie jest to rak (czyli nowotwór złośliwy). Leczenie zależy od tego czy torbiel będzie sprawiała dolegliwości oraz czy będzie się powiększała. Tamsulozyna czyli lek, który stosował Pani mąż jest substancją zmniejszającą objawy ze strony powiększonego gruczołowego prostaty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty