Torbiel w układzie krokowym

Dzień dobry, mąż ma wtórnie zmienioną torbiel w układzie krokowym dziś odebrał wynik biopsji - nie ma komórek nowotworowych, lekarz kazał przyjść do kontroli za pół roku, nic konkretnego nie powiedział, brał omnic ocas przez 3 miesiące i objawy ustąpiły. Proszę powiedzieć mi jakie leczenie czeka męża, czy to jest rak? I czy to jest wyleczalne. Torbiel ma 1,5 cm. Dziekuje i bardzo proszę o informacje
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeśli w badaniu biopsyjnym nie wykryto komórek nowotworowych oznacza to, że prawdopodobnie nie jest to rak (czyli nowotwór złośliwy). Leczenie zależy od tego czy torbiel będzie sprawiała dolegliwości oraz czy będzie się powiększała. Tamsulozyna czyli lek, który stosował Pani mąż jest substancją zmniejszającą objawy ze strony powiększonego gruczołowego prostaty.