Torbiele zapalne w górnym brzegu rzepki. Bez zmian kostnych i szpara stawowa w normie

Witam od pół roku odczuwam bóle kolana badanie usg nic nie wykazało a wyniki RTG kolana w opisie zostało napisane: Torbiele zapalne w górnym brzegu rzepki. Bez zmian kostnych i szpara stawowa w normie. Jak to możliwe że torbiele nie były widoczne w usg? I co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! USG to badanie subiektywne. Lekarz wykonujący USG mógł zatem przeoczyć torbiele, mogło ich tam jednak nie być jeszcze w czasie badania. A propos pochodzenia tobieli, to mają one charakter zapalny. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dalszych metod postępowania sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą.