Torbiele zapalne w górnym brzegu rzepki. Bez zmian kostnych i szpara stawowa w normie
Witam od pół roku odczuwam bóle kolana badanie usg nic nie wykazało a wyniki RTG kolana w opisie zostało napisane: Torbiele zapalne w górnym brzegu rzepki. Bez zmian kostnych i szpara stawowa w normie. Jak to możliwe że torbiele nie były widoczne w usg? I co to może być?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! USG to badanie subiektywne. Lekarz wykonujący USG mógł zatem przeoczyć torbiele, mogło ich tam jednak nie być jeszcze w czasie badania. A propos pochodzenia tobieli, to mają one charakter zapalny. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dalszych metod postępowania sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą.