Trądzik jako reakcja na antykoncepcję Atywia

Mam problemy z trądzikiem, na twarzy mniejszy, natomiast dekolt i plecy wysypane są ropnymi wypryskami (twarde i bolące). Leczyłam się już różnymi preparatami, które pomagały na jakiś czas, po czym następował nawrót trądziku. Na ostatniej konsultacji z dermatologiem otrzymałam Tetralysal. Jednak w międzyczasie rozpoczęłam stosowanie antykoncepcji (Atywia) i trądzik tylko się pogorszył. Czy to tylko rekacja na hormony i sprawa się wkrótce unormuje czy powinnam zmienić tabletki anty na inne?

To normalna reakcja organizmu na zastosowanie antybiotyku, skóra po nim zaczęła się oczyszczać, aby szybciej wyleczyć go należy do kuracji antybiotykowej dołączyć zabiegi peelingów medycznych, które dobierze specjalista na konsultacji.