Trądzik po leku wziewnym?

Witam. Mam 15 lat, trądzik występuje u mnie od 3-4 lat. Na początku zaczął ostro na klatce piersiowej i ramionach, po roku był i na plecach. W wieku 13-14 lat zniknął z ramion, klatki i pleców... Mam teraz na twarzy... Od roku chodzę do dermatologa. Na początku stosowałem maści takie, jak a**, b** następnie z** przez 3 miesiące, a teraz dostałem T***, 1 tabletka dziennie. Jestem po 1,5 miesiąca terapii a ona ma trwać 3 miesiące... Trądzik ustępuje powoli, robi się coraz mniej krost, ale zostają blizny. Jestem astmatykiem i od wielu lat biorę S***, który zawiera steroidy (chyba tak to się pisze). I moje pytanie jest takie: jak pozbyć się blizn i czy to trądzik młodzieńczy czy po leku? Czytałem na różnych stronach internetowych, że trądzik po nim rzadko występuję, a jak już, to na klatce piersiowej i ramionach, a bardzo rzadko na twarzy. Proszę o pomoc i dziękuję.

Witam serdecznie.
Po stosowaniu steroidów wziewnych bardzo rzadko dochodzi po objawów niepożądanych, ale rzeczywiście jest możliwe, że terapia ma niekorzystny wpływ na stan Pana skóry.
Stosowane leczenie powoli zaczęło przynosić efekty, wskazane jest dokończenie terapii.
Jeżeli chodzi o blizny, to na razie należy zaczekać na efekty leczenia. Jeżeli będą niezadawalające, można spróbować korygowania przy użyciu odpowiednich peelingów lub dermoabrazji, powinien jednak o tym zdecydować dermatolog.
Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.