Trudności w poruszaniu i ból stopy po wykręceniu nogi

Tydzień temu zbiegając ze schodów, ustałam na dziwnie wykręcona nogę. Po chwili poczułam okropny ból w stopie, nadal mam trudności w chodzeniu, nie mogę w ogóle ustać na palcach prawej stopy.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do lekarza ortopedy. Niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG oraz przeprowadzenie badania fizykalnego i określenie zakresu ruchomości w poszczególnych stawach. Mogło dojść zarówno do urazu kostnego (pęknięcie jednej z kości) lub do uszkodzenia/nadwyrężenia ścięgna jednego z mięśni stopy.
Aby zmniejszyć ból i opuchliznę (jeśli występuje), można robić okłady z Altacetu i zażywać niesteroidowe leki przeciwzapalne - np. ibuprom.