Trudności w utrzymaniu ciąży

witam. pierwszą ciążę przeszłam bezproblemowo kolejne dwie poroniłam. robiłam wszystkie badania po poronieniach i wyszły w normie, teraz mija 6-ty miesiąc po ostatnim zabiegu i chcielibyśmy się z mężem starać o dziecko. czy muszę zażywać jakieś witaminy lub hormony przed ciążą, co mam zrobić żeby teraz sie udało.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Trudności z utrzymaniem relacji

Od jakiegos czasu,gdy poznam nowe znajomosci,znajomych i nowych ludzi,przyjaciol,z warsztatow,pracy czy ze szkolen,okazuje sie ze ciagle ja ubiegam o nasze relacje i spotkania towarzyskie,zamiast nowi znajomi,znajomych i nowi ludzie to ja.Nie mam problemow poznac, poznawaniem nowych ludzi,znajomych.Jest ciezko utrzymac relacje bliskie .Utrzymywaniem nowej relacji z ludzmi.Kiedys nie byko tak ze szkoly kursow zawsze utrzymywalem kontakt z nimi oni ze mna.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Witam Pana. Moim zdaniem w naszym życiu społecznym potrzebujemy posiadać różne jakości relacji. Te jakości związane też są z naszymi granicami. Potrzebujemy zarówno dalszych jak i bliższych relacji. W Pana opisie dostrzegłem zaniepokojenie, że z nowo poznanymi osobami nie ma Pan głębokich relacji. Być może te głębsze relacje potrzebują więcej czasu. Proszę też czujnie przyglądać się kto jest dla Pana kandydatem, kandydatką na osobę do bliższej relacji. Proszę też pamiętać, że do takiego zaangażowania potrzebna jest też chęć, wola drugiej osoby. To takie moje spostrzeżenia. Jeśli jednak obserwuje Pan coś niepokojącego w swoim życiu społecznym (pogorszenie relacji z ludźmi) proszę skorzystać z bezpośredniej wizyty u psychologa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

0

Zachęcam dopodjęcia konsultacji z psychologiem. Pomoże przyjrzeć się i zrozumieć głębsze przyczyny trudności w utrzymywaniu relacji. Najczęściej tkwią one w emocjach i osobowości. Specjalista pomoże także w ich przepracowaniu i zmianie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Trudności z utrzymaniem diety i nadwaga

Mam pytanie co powinnam zrobić ,gdy próbóje schunąc bo mam olbrzymią nadwagę przy wzroście 160cm ,waże 97 kg i wiem że muszę schudnąć mam plan diety bo jestem kucharką ,lecz cały czas czuję głod i nięwiem czy to uzalężnienie od jedzenia,bo jem nawet jak nie jestem głodna a jak się zdenerwuje to trzęsa mi się ręce i muszę coś zjeśc bo to mnie uspakaja i moją dietę przerywam ,co powinnam zrobić udać się do psychologa ? prosze o pomoc Ania
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

witam, warto zrobic sobie najpierw badania krwi, morfologie, cukier, na czczo i po obciazeniu glukoza i krzywa insulinowa i sprawdzic czy przyczyna stałego godu nie lezy gdzie indziej jelsi nie to warto jes cregularnie i w pełni komoponowac posiłki pic duzo wody, jesc dyzow warzyw ale tylko jako dodatek badz pomiedzy posiłkami nie w zamian za posiłek, jelsi to nie pomoze wowczas warto isc do psychologa.

0

Witam, wizyta u psychologa nigdy nie zaszkodzi, być może warto z niej w Pani przypadku skorzystać, ale proponowałabym też wykonanie kilku badań: doustny test obciążenia glukozą razem z krzywą insulinową. Podawane przez Panią objawy mogą sugerować pewne zaburzenia w tym zakresie.
Ale przede wszystkim powinna Pani zlecić dietetykowi ocenę Pani zwyczajowego sposobu żywienia. Najwyraźniej brakuje kilku składników w diecie, które pozwoliły osiągnąć uczucie sytości przy niewielkiej kaloryczności. Ale to jest możliwe do oceny wyłącznie w oparciu o tzw. dzienniczek żywieniowy. Zapraszam na konsultację i na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty