Trzynastogodzinne opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki antykoncepcyjnej

Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże jeśli zapomniałam wziąc tabletkę o normalnej porze i wzięłam ją ok. 13 godzin później niż zwykle? Biore tabletki Lesiplus i zapomniana tabletka była drugą tabletką z blistra. Ostatni stosunek miał miejsce w środę rano jednak do wytrysku nie doszło "w środku". Bardzo proszę o odpowiedź i jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko to proszę o rade co mogę zrobić w tym momemcie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje niewielkie ryzyko ciąży. W celu weryfiakcji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.