Możliwość zajścia w ciążę przy pomyłce w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od kilku tygodni stosuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Mój problem polega na tym, że pod koniec pierwszego tygodnia stosowania zapomniałam wziąć jednej tabletki, następnego dnia zażyłam dwie ( minęło ok 17h od ostatniej) druga o normalnej porze, po 6 dniach doszło do stosunku (2 tydzień stosowania) lecz w tym samym dniu także wzięłam dwie tabletki, ponieważ zapomniałam wziąc poprzedniego dnia.Do końca blistra nie pominęłam już żadnej tabletki. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży może być zwiększone. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.