Twarde podbrzusze a ryzyko ciąży podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Zazywam tabletki madinette. Ostatni stosunek ryzykowny odbylam 20 wrzesnia, po tym 1 pazdziernika dostalam krwawiienia z odstawienia, zrobilam przerwe dluzsza niz 7 dni i zazylam kolejna tabletke po ok 9-10 dniach. Po tym dostalam kolejnego krwawienia normalnie w terminie. Teraz mam twarde podbrzusze i gazy. Czy na pewno w ciazy nie jestem?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami to ryzyko zajścia w ciążę jest niezwykle małe. Aby mieć pewność sugeruję wykonać test ciążowy.