Prawdopodobieństwo ciąży po antybiotykoterapii podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie, Współżyłam 15.11, ale do wytrysku nie doszło. Był to 21 dzień cyklu. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, ale od 5-11.11 brałam antybiotyk. Krwawienie z odstawienia wystapiło, ale było skąpsze niz zwykle- moze dlatego, że nie wzięłam ostatniej tabletki z listka. Wykonałam test ciązowy 14 dni po stosunku-negatywny. Przyjelam kolejna tabl antykoncepcyjna z listka, ale takze musialam zaczac brac antybiotyk Nolicin. Potem zrobilam testy 2,3,4. 12- negatywne. Czy moge byc w ciazy?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyjmowała Pani regularnie antykoncepcję to jest niezwykle mało prawdopodobne aby była Pani w ciąży.