Twardy i napięty brzuch w 29 tygodniu ciąży - czy to normalne?

Od 23 tygodnia ciąży mam założony szew krężny z powodu wcześniejszej amputacji szyjki macicy. Teraz jestem w 29 tygodniu ciąży. Mój brzuch jest cały czas twardy i naprężony, jakby zaraz miał pęknąć. Czy to normalne?
Mój lekarz powiedział, że tak, bo jestem bardzo szczupła i u takich osób czasami tak bywa. Dodał też, że jeśli bardzo się niepokoję, to mogę zażywać po 1-2 tabletki F*** 2 razy dziennie.
Czy to jednak nie za mała dawka, tym bardziej że na ulotce jest napisane coś innego. No i jeśli wszystko jest ok, to po co w ogóle ten F*** i czy sam szew nie wystarczy?

Dzień dobry!

Jeśli ma Pani twardy napięty brzuch, to zdecydowanie powinna Pani otrzymać leki rozkurczowe i to w większych dawkach. Takie napięcie może oznaczać czynność skurczową zagrażającą porodem przedwczesnym.
Z poważaniem