Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tycie od dwóch lat u 18-latki z niedoczynnością tarczycy a chęć zrzucenia zbędnych kilogramów

Witam. Mam 18 lat 168 cm wzrostu i 86 kg.. od 2 lat ciągle tyje. Przez pół roku byłam na diecie którą wytyczył mi dietetyk, niestety kilogramy które zgubiłam bardzo szybko wróciły.... Mam niedoczynność tarczycy zdiagnozowaną 3 lata temu. Nie wiem co zrobić żeby schudnąć, czy są jakieś sposoby na to żebym pozbyła się zbędnych kilogramów?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, Czy niedoczynnośc tarczycy jest prawidłowo leczona? czy kontrolowane poziomy hormonów są w normie? Wyrównanie zaburzeń hormonalnych jest podstawowym działaniem i dopiero w kolejnym kroku należy podejmować działania mające na celu zmniejszenie masy ciała (ćwiczenia/dieta).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
przede wszystkim powinna Pani wyrównać poziom hormonów tarczycy i być pod stałą opieką endokrynologa. Należy się zastanowić, czy powrót kilogramów był spowodowany wahaniem hormonalnym czy powrotek do złych zawyków żywieniowych.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy