Typ onkogenny wirusa HPV

dzień dobry! wykryto u mnie wirusa hpv ( typ onkogenny) i cin 2 . zostałam poddana elektokoagulacji szyjki macicy. po półrocznej przerwie wykonałam badania kontrolne. efekt taki sam. cin 2. własnie przeszłam chirurgiczne skrócenie szyki macicy. co z zyciem sexualnym, panicznie boję się ponownego zarażenia hpv. na chwilę obecną jestem singlem, chce kogos poznać ale zaczynacć znajomosc od warunku zrobenia sobie przez partera testów hpv... tymbardziej ze ponoć i tak wszyscy go mają....

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani porozmawiać o swoich lękach z psychologiem. Rozmowa ze specjalistą powinna wyjaśnić wątpliwości.