Uaktywnienie się niedoczynności tarczycy w ciąży

Jestem w 23 tc,mam 36lat.Prosze o interpretacje: WBC:6,9,(dotychczas blisko10),RBC:3,43,HGB:11,2,HCT: 30,5, PLT: 188,(dot.pow.210)MCV:89,1,MCH:32,6,MCHC:36,6,RDW:13,6,MPV:7,9,PDW:12,8, LYMPH%:24,3,MON%:4,2,GRAN%:71,5,LYMPH#:1,6,MON#:0,2, GRAN#:5,1. W poczatkowej ciazy przechodzilam 3 infekcje:grype, zap.oskrzeli oraz angine. Lecze sie na niedoczynnosc tarczycy uaktywn.dopiero w ciazy. Niepokoja mnie nagle ( od ostatniej morfologii 3 tyg.temu)spadki WBC,RBC, PLT. Dziekuje, Agnieszka

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki nie są bardzo złe. W czasie ciąży istnieje tendencja do anemizacji - może Pani suplementować żelazo (Biofer 1xdziennie) by zwiększyć poziom hemoglobiny przed porodem do 12g/dl, płytki w normie, leukocyty także. Wyniki powinna Pani mimo wszystko skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanowna Pani - WBC oraz` PLT - w granicach normy. Natomiast inne wyniki świadczą o niewielkiej anemii.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.