Uciążliwe kołatanie serca od pół roku u 43-latki

Witam! Od około pół roku czuję bicie swojego serca. Biorę 1 raz dziennie escitalopram oraz 2 razy dziennie propranolol. Nie mogę oglądać telewizji, czytać książek itp. bo cały czas towarzyszy mi odczucie kołatania. Jak się na czymś maksymalnie skupię to zapominam o kołataniu. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe i utrudniające życie. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane uczucie bicia serca może być wynikiem schorzeń układu krążenia jak i zaburzeń z powodu których stosuje Pani escitalopram. Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, wykona EKG oraz ew. badania laboratoryjne. Być może konieczna będzie także konsultacja kardiologiczna.