Kołatanie serca w 32. tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 32 tygodniu ciazy i mam dziwne palpitacje serca tzn.Zaczyna mi mocno bic serce a przy tym mam odczucie jakby leku i ciezko mi sie oddycha oraz cisnienie skaczace.Bylam z tym na pogotowiu ale za nim mnie przyjeli to juz mi sie polepszylo.Dodam ze przy tych objawach musze sie polozyc bo na stojaco lub siedzaco jest gorzej.aparosze o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń rytmu serca. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe, w tym EKG oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Najpewniej konieczna będzie jednak konsultacja kardiologiczna oraz Holter EKG.