Uciążliwy ból w prawej piersi podczas skrętów i głębszego oddechu

Od kilku miesięcy odczuwam uciążliwy ból w prawej piersi uaktywnia sięprzy skretach ciała, ziewaniu, głębszym oddechu, Ból ten promieniuje na prawe ramię. Mam 26 l., siedzącą pracę, przez kilka lat paliłam. Czy ból ten może mieć bezpośredni związek z nerwowym bólem, zmianami w kręgosłupie? Czy może chodzi o płuca ? Do jakiego specjalisty powinnam się udać, czy wskazane jest prześwietlenie? Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wykonanie rtg kręgosłupa oraz klatki piersiowej i badanie ekg. Objawy najprawdopodobniej są związane ze zmianami w kręgosłupie.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.