Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uciążliwy katar u rocznego dziecka

Mam rocznego synka i córeczkę 5-letnią, oboje mają katar. Córeczka przezroczysty, natomiast synek ma już etap żółtego, spływającego kataru. :( Męczy się przez to, bo katar spływa do gardełka od 2 dni i mały się dusi przez kaszelek. Jak mogę pomóc dzieciom, co im podać by nie poszło na oskrzela. Na razie maluchowi dawałam hederasal, małą dawkę 2 razy dziennie, nasivin soft, marimar do noska przy ściąganiu katarku. Dziecko ogólnie jest pogodne, poza chwilą, gdy kaszle.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Koblacja - zabieg

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Witam! Z opisu wynika, że synek przyjmuje już lek wykrztuśny, lek obkurczający śluzówki nosa oraz wodę morską. Zasadniczo jest to wystarczające i kompletne postępowanie na tym etapie dolegliwości. Okresowo w przypadku gorączki można podawać paracetamol. Jeśli jednak dolegliwości synka nie ustąpią lub nie ulegną zmniejszeniu w ciągu kilku dni, to konieczna może okazać się wizyta kontrolna u pediatry. Objawy mogą być spowodowane infekcją wirusową, a więc żadne inne postępowanie raczej nie będzie zalecone. W opisanej sytuacji nie powodów do niepokoju, ale proszę obserwować dzieci. Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy to warto zgłosić się do lekarza wcześniej. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy