Ucisk i uczucie ciężkości w klatce piersiowej

Od 4 dni mam ucisk/uczucie ciężkości w górnej części klatki piers.Towarzyszy temu duszność i czasami kłujący, trwający chwilę ból. Dodam że od 3 miesięcy cierpię też na skurcze dodatkowe, męczliwość i tachykardię. Ale wcześniej nie miałam tych ucisków ! Także uczucie męczliwości powiększyło się skrajnie. Dodam że nie mam nerwicy, mam 23 lata. Dodam, że 3 tyg temu przechodziłam wirusowe zapalenie gardła.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Najbardziej prawdopodobną przyczyną objawów wydaje się być stan emocjonalny. Proszę zgłosić się do lekarza, gdyż diagnostyka w opisanym przypadku wykracza poza możliwości internetowe.