Ucisk w boku w 25 tygodniu ciąży

Witam, mam 26l. i jestem w 25tyg. ciąży wszystko przebiega prawidłowo, jednak od wczoraj wieczorem odczuwam ból w prawym boku taki jakby kolka która cały czas ćmi jednak co jakiś czas ból się nasila(za mną nieprzespana noc z powodu bólu, nic nie pomagało chodzeni, leżenie, siedzenie). 2 tyg. temu byłam na kontroli i wszystko było ok, czy jest to powód do niepokoju czy normalne bo np. dziecko gdzieś uciska? bardzo proszę o poradę

Renata GrzechociĹska

Proponowałabym jednak skonsultować ten objaw z lekarzem prowadzącym ciążę. Ponieważ może to być spowodowane ułożeniem dziecka ale może to być również objaw kamicy pęcherzyka żółciowego lub innych nieprawidłowości.