Ucisk w sercu a możliwe dolegliwości

Witam, nigdy nie miałam problemów z sercem ale po tym jak ścisnęło mi pewnego wieczoru że nie mogłam nabrać powietrza tylko bardzo płytki oddech i trzymało tak przez około 3 minuty to zaczęłam się zastanawiać czy to tylko odreagowanie organizmu na stres czy jakiś problem z sercem? Wizytę u kardiologa już umówiłam ale termin jest dość odległy stąd moje pytanie czy może powinnam zrobić jakieś badania wcześniej może przez internistę a jeśli tak to jakie? Czy przez krew tez można coś sprawdzić? Ola

Magdalena StusiĹska

Jeśli takie objawy wystąpiły tylko raz i nie powtarzają się, proszę poczekać na wizytę u kardiologa. Pomocne w diagnozie może być badaine morfologii, poziomu sodu i potasu oraz EKG i holter.