Ucisk w sercu zaraz po wstaniu rano z łóżka

Witam, mój mąż od dwóch dni skarży się na uścisk w sercu zaraz po wstaniu rano z łóżka. W ciągu dnia nic go nie boli tylko właśnie rano. Odżywia się dobrze, zdrowo i regularnie, pracę ma raczej fizyczną. Rok temu miał problemy z wysokim cholesterolem ale zmieniliśmy dietę i po 3 miesiącach był dobry. Rok temu lekarka mu wykryła blok pęczka hisa ale stwierdziła że tak czasem jest i nie ma się czym martwić. Zadbalismy bardziej o dietę i było ok aż do teraz. Skad ten ucisk w sercu? Z góry dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu sercowo- naczyniowego. Wskazana jest wizyta u lekarza.