Uciskowy ból głowy w skroniach - co może być jego przyczyną?

Mam na imię Maciek, mam18 lat, całe życie uprawiam różnego rodzaju sporty, raczej zdrowo się odżywiam, nie biorę żadnych leków, nie jestem na nic chory. Od około 4 tygodni męczy mnie ból głowy - nie jest on mocny, lecz uciążliwy. Jest to ból uciskowy, najczęściej w lewej skroni, czasami w obu na raz i w potylicy. Do tego czasem występuje chwilowy ból kłujacy od czoła do potylicy, tak jaby ktos kłuł mnie igłą. I na dodatek mam zatkaną na zmianę lewą lub prawą komorę nosową. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Myślę, że w pierwszej kolejności wymaga Pan konsultacji u laryngologa, być może występujące u Pana bóle głowy wynikają ze stanu zapalnego zatok. W następnej kolejności może Pan zwrócić się o poradę do neurologa.

Przyczyn bólów głowy może być wiele, w tym laryngologiczne (np. zapalenie zatok czy ucha), neurologiczne (nieprawidłowości w mózgu, ale też tzw. napięciowe lub migrenowe bóle głowy), okulistyczne (jaskra czy wady wzroku), a także ogólne jak: niskie lub wysokie ciśnienie tętnicze, odwodnienie, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego.

Bez dokładnego zebrania wywiadu i zbadania pacjenta (w tym badania laryngologicznego i neurologicznego) trudno jest określić jednoznacznie, jaka może być przyczyna występujących u Pana bólów głowy.