Uczucie bólu serca i ogólne rozbicie

Od kilku lat ( ma teraz lat 54) od czasu do czasu odczuwam dziwne "bóle" w okolicy serca i wtedy natychmiast włącza się potworny lęk, i ból w okolicy lędźwiowej- taki pulsujący. Ból w okolicy serca dlatego wpisałam w cudzysłowie, ponieważ nie jest to typowy ból, jest to bardzo nieprzyjemne odczucie, takie drętwe i powodujące natychmiastowe odczucie lęlu. Trwa to wszystko może 3-4 minuty, potem ziewam, czasami tak intensywnie, że płyną mi łzy z oczu. Czuję się rozbita. Trwa to ok 0,5 do 1h.

Witaj!

Jeśli nie rozmawiałaś z lekarzem pierwszego kontaku to należałoby tam się udać , później jeśli lekarz wykluczy medyczne przyczyny zgłoś się do psychologa w swojej okolicy aby pomógł Tobie z tym problemem. Pozdrawiam

Jeśli zdarza się to od czasu do czasu, trwa maksymalnie do godziny i mija, to być może jest to taki sposób Pani organizmu na regulowanie napięcia. Być może zbiera Pani stres pomiędzy tymi epizodami a potem to się wyłania w skumulowanej formie nieprzyjemnego objawu. Jeśli nie jest to zbyt uciążliwe można to zaakceptować, jeśli jest to się temu przyjrzeć. Sama Pani może sobie odpowiedzieć na pytanie, czego dotyczy stres, w jakich sytuacjach pojawia się objaw, czy jest jakaś reguła – np. czas, miejsce, pozycja ciała, o czym Pani myśli wcześniej. To wszystko może trochę rozjaśnić tło objawu i tematykę emocjonalną jakiej on może dotyczyć. Obrazowe jest też to, że drętwiejący ból ogarnia najpierw serce, a potem pulsuje w lędźwiach. Być może warto przyjrzeć się swojemu życiu uczuciowo – seksualnemu. Oczywiście nie zawadzi też przyjrzeć się temu ze strony medycznej, np. układowi krwionośnemu.

Pozdrawiam