Dlaczego mam to uczucie bólu serca?

Witam, Jestem przeziębiona i lekarz obsłuchiwał mnie dzisiaj i nie wykrył jakiś zmian.Temperatura maks. 37°, katar, osłabienie. Pod wieczór zcazęłam odkaszliwać przez flagę w gardle.Pojawiło się dziwne uczucie łaskotanie w mostku/płucach też tak jakby z tyłu pleców momentami? Momentalnie trochę zabolało mnie serce (trwało to sekundy). Serce mam zdrowe: EKG, holter 24h i echo serca miałam robione miesiąc temu. Czy jest się czym niepokoić? Jestem młodą osobą, jedyne na co choruje to nadczynność tarczycy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból serca, zwłaszcza kłujący, często towarzyszy przeziębieniom.

Bywa, że oprócz niego pojawia się także ucisk w klatce piersiowej. Objawy te nasilają się podczas kaszlu. Jeśli jest on suchy, może dodatkowo doprowadzić do uszkodzeń niewielkich włókien nerwowych oraz przeciążeń chrząstek żebrowych. Wówczas w efekcie pojawia się stan zapalny.

Nie ma więc Pani powodów do niepokoju, zwłaszcza jeśli badania serca nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Dolegliwości, które Pani opisuje powinny ustąpić po wyleczeniu przeziębienia.

Proszę więc stosować się do zaleceń lekarskich, które otrzymała Pani podczas ostatniej wizyty.

Więcej informacji na temat bólu serca oraz ucisku w klatce piersiowej znaleźć można w naszych artykułach pod linkami: https://portal.abczdrowie.pl/bol-serca-przyczyny-badanie, https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-klatce-piersiowej-przeziebienie-przetrenowanie-stres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.